Wrzesień 23, 2015

MASA Israel

masalogo

Masa jest projektem Agencji Żydowskiej dla Izraela Sochnut i Ministerstwa Edukacji Izraela.

Daje możliwość, osobom o pochodzeniu żydowskim z całego świata, między 17 a 30 rokiem życia, studiowania, pracy, praktyk, wolontariatu bądź nauki języka hebrajskiego w Izraelu.

Do wyboru jest ponad 300 programów uniwersyteckich i pozauniwersyteckich, krótko oraz długoterminowych na terenie całego Izraela. Oprócz studiów akademickich można studiować Judaizm, hebrajski, arabski, poznać niezwykłych ludzi, odbyć wolontariat i zwiedzić Izrael. Programy są różnorodne. Można znaleźć taki, który najlepiej odpowiada Twoim zainteresowaniom.

Masa daje możliwość uzyskania stypendium na pokrycie kosztów programu. Stypendium wynosi do 9.000 USD (na 10 miesięczny program) i zwykle pokrywa czesne, zakwaterowanie, ubezpieczenie zdrowotne i kieszonkowe. Każde stypendium jest udzielane na podstawie indywidualnej sytuacji każdego aplikującego i jest uzależnione od dochodów.

Masa jest wyjątkową okazją do życia i studiowania w Izraelu, rozwinięcia kariery, poznania nowych przyjaciół i wzbogacenie się o nowe, wspaniałe doświadczenie życiowe.

Konkretnych programów w ramach Masa Israel możesz szukać tutaj: http://www.masaisrael.org/

 

Etapy aplikacji na programy MASA:

  • zebranie odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej pochodzenie żydowskie (na podstawie pochodzenia przynajmniej jednego z czworga dziadków); nie wiesz jakie należy przedstawić dokumenty – zapytaj nas a dostaniesz wszystkie szczegółowe informacje,
  • wywiad przeprowadzany z pracownikiem Sochnutu,
  • akceptacja na wyjazd przez Izraelski Departament Konsularny,
  • wybranie odpowiedniego programu i aplikacja na program,
  • aplikacja o stypendium,
  • kontakt z indywidualnym organizatorem programu.

Ta procedura trwa zazwyczaj około 6 – 9 miesięcy, więc należy odpowiednio wcześniej zgłosić się do nas by przejść przez wszystkie etapy tej procedury.

Skontaktuj się z biurem Agencji Żydowskiej – Sochnutu w celu otrzymania szczegółowych informacji oraz kryteriów uczestnictwa.

Zapytaj nas o MASĘ!